Flickr ma nowego właściciela

ŁO
opublikowano: 27-04-2018, 07:07
aktualizacja: 27-04-2018, 07:40

Popularny serwis został przejęty przez niezależną, rodzinną firmę SmugMug z Doliny Krzemowej.

Flickr jest jednym z pierwszych i najbardziej znanych serwisów, których najważniejszą funkcją jest możliwość dzielenia się zdjęciami. Pojawił się na rynku w 2004 r., ale już po roku działalności został kupiony przez ówczesnego potentata internetowego Yahoo za około 25 mln USD.  

Zobacz więcej

Aplikacja Flickr

Fot. Bloomberg

Dziennik „The Guardian” informuje, że szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, ale dziesiątki miliardów fotografii i 75 mln użytkowników Flickra stanie się częścią firmy SmugMug, oferującej podobne usługi. Flickr ma pozostać niezależną marką i będzie nadal oferował darmowe konta.  

SmugMug powstał w 2002 r. i został założony przez ojca oraz syna bez wsparcia firm z rynku venture capital, czy jakichkolwiek zewnętrznych inwestorów.  

Yahoo zostało przejęte dwa lata temu przez Verizon za 4,8 mld USD. Nowy właściciel zaczął ciąć koszty i restrukturyzować biznes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Flickr ma nowego właściciela