Flota pod stałą kontrolą

MIB
opublikowano: 23-02-2006, 00:00

Według przedstawicieli branży TSL jedną z najważniejszych zalet kart paliwowych jest możliwość negocjowania cen paliw i ograniczenie biurokracji.

Paweł Zawadziński

specjalista ds. floty samochodowej Masterlink

Korzystamy z kart paliwowych Routex. Mamy ich 95. Wystawione są na poszczególne numery rejestracyjne samochodów służbowych. Rozliczając się przy ich użyciu, możemy dokonywać zapłaty na stacjach benzynowych BP i Statoil na terenie Polski. Konieczność podania 4-cyfrowego kodu zabezpiecza w sposób wystarczający kartę, a wymóg podania stanu licznika kilometrów pozwala działowi floty na bieżącą kontrolę przebiegu pojazdów. Masterlink otrzymuje fakturę zbiorczą w formie papierowej i elektronicznej z wyszczególnieniem każdej przeprowadzonej transakcji, z podaniem daty, dnia, godziny oraz miejscowości. Pozwala to na bardzo dokładne kontrolowanie kosztów oraz prognozowanie wydatków na kolejny rok.

Andrzej Szymański

dyrektor handlowy Dartom

Korzystamy z kart paliwowych, gdyż wiążą się z nimi same korzyści. Przede wszystkim jesteśmy w stanie wynegocjować niższą cenę paliwa. Kierowcy nie muszą mieć przy sobie gotówki, dzięki czemu zwiększa się ich bezpieczeństwo, a firma ogranicza obroty gotówkowe. Płatności regulowane są fakturami zbiorczymi, wskutek czego unikamy biurokracji. Ważna jest również jakość i pewność zatankowanego paliwa. Związanie się z siecią stacji paliw ułatwia nam załatwianie ewentualnych reklamacji dotyczących jakości paliwa.

Tadeusz Gruba

prezes Vos Logistics Polska

Naszą flotę ponad 1 tys. aut obsługujemy dwoma rodzajami kart — IDS i AS24, które są akceptowane w całej zachodniej Europie. Kiedyś korzystaliśmy z kart kilku emitentów, teraz, w związku z rosnącą liczbą pojazdów we flocie, staramy się upraszczać wszystko, co dotyczy jej obsługi. Dwie karty i warunki negocjowane z pozycji posiadacza 3,5 tys. aut całej grupy Vos to źródło konkretnych oszczędności. Ponadto to gwarancja bezpieczeństwa kierowcy, dostępu do aktualnych danych, możliwość natychmiastowego sprawdzenia transakcji, raporty dzienne i faktury zbiorcze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Flota pod stałą kontrolą