FM Bank zaczyna nadawać

ET
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Branżowy beniaminek stawia na kredyty. Raczej tanie nie będą. Ale będą.

Branżowy beniaminek stawia na kredyty. Raczej tanie nie będą. Ale będą.

Wystartował najmłodszy bank w Polsce. W boksach startowych stał już od dawna, ale czekał na decyzję KNF w sprawie licencji. Wreszcie przedwczoraj ją dostał. FM Bank, bo tak nazywa się branżowy beniaminek, powstał na fundamencie Fundszu Mikro, który pożyczał pieniądze drobnym przedsiębiorcom. Tym też będzie się zajmował.

Celuje w mikrofirmy i przedsiębiorstwa o rocznych obrotach do 3 mln zł. W pierwszym roku działalności chce pozyskać 40 tys. klientów. Break even point ma osiągnąć na przełomie 2011/12 r., a w ciągu pięciu lat suma bilansowa sięgnąć poziomu 1,3 mld zł. Uwagę zwraca zakładane docelowe ROE: 30 proc. To sporo mówi o biznesie, który rozpoczyna FM Bank. Głównym źródłem dochodów mają być kredyty: odsetki i prowizje.

Biorąc pod uwagę fakt, że bank oferuje darmowe rachunki dla osób fizycznych i firm z bezpłatnymi kartami oraz przelewami plus niezłe oprocentowanie (3,5 proc.), co oznacza, że zarabiać na nich nie będzie, to można sobie wyobrazić, że kredyty tanie raczej nie będą. Z drugiej strony, FM Bank chce je dawać takim klientom, których inne banki z punktu odsyłają z kwitkiem. Zapowiada, że decyzje kredytowe będzie podejmował w trzy dni. W ofercie FM banku pojawi się również leasing oraz faktoring.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy