Fojud może opóźnić debiut

ANP
opublikowano: 28-06-2010, 00:00

Niewykluczone, że giełdowy plan spółki przesunie się nawet na przyszły rok. Aktualna jest natomiast akwizycja.

Niewykluczone, że giełdowy plan spółki przesunie się nawet na przyszły rok. Aktualna jest natomiast akwizycja.

Oferujący rozwiązania inżynierskie i konsultingowe Fojud (notowany na Catalyst) planował w drugim półroczu wejść na główny rynek GPW, nie chce już deklarować konkretnej daty.

— Giełda nadal jest naszym celem, ale zastanawiamy się, czy to będzie dobry rok na upublicznienie. Obserwujemy koniunkturę na parkiecie i branżę, w której działamy. Zależy nam na przeprowadzeniu debiutu w najbardziej sprzyjającym momencie — mówi Artur Fojud, prezes Fojuda.

Dlatego Fojud nie może jeszcze przedstawić harmonogramu oferty publicznej, której wartość ma opiewać na kilka milionów złotych. Pieniądze wyda na zwiększenie mocy przerobowych i wejście w większe projekty.

Dużo wcześniej niż do debiutu ma dojść do przejęcia mniejszej firmy o profilu działalności uzupełniającym działalność Fojuda.

— Ostatnia faza negocjacji jest zaplanowana na początek lipca tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w tym samym miesiącu moglibyśmy zamknąć proces akwizycyjny, który sfinansujemy z pieniędzy własnych — dodaje Artur Fojud.

Zapewnia, że firma, z którą toczą się rozmowy, jest rentowna. Jej przychodów prezes nie ujawnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu