FOMC dobrze o gospodarce, ale podtrzymuje QE

Marek Druś, MarketWatch
20-03-2013, 19:07

W komunikacie po posiedzeniu FOMC z większym optymizmem wypowiedział się o gospodarce. Trzyma się jednak polityki zakupów obligacji i niskiej stopy procentowej, a także docelowego poziomu stopy bezrobocia.

Fed, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Fed, fot. Bloomberg

FOMC stwierdził, że informacje, które pojawiły się po jego poprzednim posiedzeniu sugerują „powrót do umiarkowanego wzrostu gospodarczego, który nastąpił po pauzie pod koniec 2012 roku”. FOMC utrzymał stopę funduszy federalnych wielkości 0,0-0,25 proc., program comiesięcznych zakupów papierów opartych na hipotekach wartości 40 mld USD  i obligacji skarbowych USA wartości 45 mld USD, a także deklarację utrzymania minimalnych stóp do momentu osiągnięcia 6,5 proc. stopy bezrobocia i projektowanej inflacji poniżej 2,5 proc. Ponownie wynik głosowania wynosił 11 do 1. Elizabeth Duke z Fed w Kansas City była przeciw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / FOMC dobrze o gospodarce, ale podtrzymuje QE