FOMC podwyższył podstawową stopę procentową do 3,75 proc.

(Marek Druś)
opublikowano: 20-09-2005, 20:18

FOMC zdecydował o podwyższeniu stopy procentowej w USA o 25 pb. Wynosi ona obecnie 3,75 proc. To 11 podwyżka z rzędu od czerwca 2004 roku. Skala wzrostu stopy jest zgodna z oczekiwaniami większości analityków.

FOMC zdecydował o podwyższeniu stopy procentowej w USA o 25 pb. Wynosi ona obecnie 3,75 proc. To 11 podwyżka z rzędu od czerwca 2004 roku. Skala wzrostu stopy jest zgodna z oczekiwaniami większości analityków.

Bank centralny USA podwyższa stopy od 15 miesięcy. Rozpoczął od poziomu 1 proc. Po sierpniowej podwyżce wynosiła ona 3,5 proc. i była najwyższa od czterech lat. Po spustoszeniu, spowodowanym przez huragan Katarina pojawiły się głosy, że Fed może zdecydować tym razem o pozostawieniu stopy na dotychczasowym poziomie. Dość szybko przeważały jednak opinie, że nic się nie zmieni w dotychczasowej polityce władz monetarnych. W ostatniej ankiecie Reutersa podwyżki stopy oczekiwało 18 z 22 pytanych analityków i ekonomistów.

MD, cnn.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane