FON domaga się delegalizacji SII

WST, ESPI
opublikowano: 02-12-2009, 19:14

Zarząd spółki FON ostro wystąpił przeciwko działaniom podjętym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII),

Władze FON uważają, że ewentualne roszczenia odszkodowawcze są całkowicie bezpodstawne i bezzasadne.
Zarząd krytykuje również złożone przez SII w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez spółkę, członków jej zarządu (byłego i aktualnego), doradcę finansowego oraz dom maklerski.

„Zarząd spółki na bieżąco realizował obowiązki informacyjne odnośnie emisji akcji serii F umożliwiając tym samym podejmowanie przez akcjonariuszy suwerennych decyzji inwestycyjnych przy dochowaniu obowiązującej na rynku kapitałowym podstawowej zasady jednakowego dostępu wszystkich uczestników obrotu do informacji o statusie rzeczonej emisji akcji serii F” – napisano w komunikacie.

Spółka podkreśla, że to przede wszystkim ona poniosła uszczerbek majątkowy ze względu na niedojście do skutku emisji akcji serii F. Nie pozyskała bowiem planowanych środków na rozwój.

Zarząd zaapelował do akcjonariuszy, aby nie ulegali namowom przedstawicieli SII uzurpujących sobie uprawnienia nadzorcy rynku kapitałowego, które ustawowo przypisane są wyłącznie Komisji Nadzoru Finansowego.

Władze FON uważają, że ewentualne pozwy odszkodowawcze akcjonariuszy, abstrahując od ich zasadności, powinny być kierowane nie przeciwko spółce, a raczej przeciwko polskiemu ustawodawcy.

„Działania przedstawicieli SII w przedmiotowej sprawie koncentrują się raczej wyłącznie na "zaistnieniu w mediach" i tym samym na autopromocji SII” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez FON.

Walcząc o dobro akcjonariuszy i swoje imię spółka złożyła 2 grudnia 2009 roku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przez SII oraz osoby je statutowo reprezentujące przestępstw pomówienia oraz fałszywego oskarżenia. Wystąpiła też o delegalizację SII.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / FON domaga się delegalizacji SII