Fon idzie na wojnę z SII

ANP
04-12-2009, 00:00

Zawiadomienie do prokuratury i wniosek o delegalizację stowarzyszenia. Fon wytacza ciężką artylerię.

Zawiadomienie do prokuratury i wniosek o delegalizację stowarzyszenia. Fon wytacza ciężką artylerię.

Napięcie między giełdową spółką z Płocka a Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (SII) sięga zenitu. W środowe popołudnie Fon opublikował raport, w którym informował o złożeniu do warszawskiej prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przez SII przestępstw pomówienia oraz fałszywego oskarżenia. Spółka złożyła też wniosek do prokuratury, by wystąpiła o delegalizację SII "ze względu na rażące i uporczywe naruszanie prawa przez ten podmiot".

To odpowiedź Fonu na złożone przez SII zawiadomienie w prokuraturze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę, członków zarządu, doradcę finansowego i dom maklerski. Wszystko za sprawą niedoszłej do skutku emisji akcji serii F z prawem poboru z grudnia 2008 r.

Stowarzyszenie na razie nie chce komentować decyzji Fonu o zawiadomieniu prokuratorskim. Komunikat ma się niebawem ukazać na stronach organizacji.

Od wielu miesięcy SII ma na pieńku z giełdową spółką. Wystąpiło nawet z pozwem sądowym w imieniu akcjonariuszy, którzy uważali się za poszkodowanych odstąpieniem Fonu od emisji akcji. Zdaniem zarządu giełdowej spółki, wszelkie roszczenia odszkodowawcze związane z niedoszłą emisją są bezpodstawne, a uszczerbek majątkowy z powodu braku możliwości zdobycia pieniędzy na rozwój poniósł głównie Fon. Zarząd zaapelował do akcjonariuszy, by nie ulegali namowom przedstawicieli SII do składania pozwów odszkodowawczych. Jego zdaniem, SII zależy przede wszystkim na zaistnieniu w mediach i autopromocji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fon idzie na wojnę z SII