Czytasz dzięki

Food truck dla psów (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)

AD, The Local
opublikowano: 16-06-2015, 15:03

Na sztokholmskim Stureplanie - centralnym placu najdroższych butików i restauracji - parkuje od kilku tygodni nietypowa furgonetka z jedzeniem. W ozdobionych złotymi napisami kartonach można tam kupić super drogi obiad dla psa.

Wprawdzie większość "ludzkich" food trucków parkuje w Sztokholmie raczej na wyspie Södermalm, nazywanej nawet zagłębiem hipsterów, to niewykluczone, że brodaty właściciel czworonoga zabłądzi z pupilem także na modny Stureplan.

Właściciel Wonderboo sprzedaje posiłki dla psów nie tylko z samochodu, lecz również w jednym jak dotąd sklepie stacjonarnym w Sztokholmie oraz przez stronę online
Wonderboo.com

Tam czekać już na niego będzie Magnus Rosengren i jego przyczepka z logiem "Wonderboo", gdzie za ładną torbę świeżo przygotowanej, witaminizowanej wołowiny będzie musiał zapłacić 32-45 SEK (14-20 PLN). Właściciel interesu przekonuje, że to wcale nie tak dużo jeśli wziąć pod uwagę jakość karmy i dobrostan zwierzaka.

- Od lat karmiliśmy naszych pupili karmą od globalnych producentów nie interesując się nawet, co zawiera. Tymczasem dziś świadomość właścicieli psów znacząco wzrosła i tak jak sprawdzają, co jedzą sami, tak chcą też kontrolować to, czym karmią czworonożnych przyjaciół - przekonuje Magnus Rosengren, właściciel Wonderboo.

Karma od Wonderboo jest produkowana tylko ze świeżej, lokalnej wołowiny, witaminizowanej i wzbogacanej wapniem, słynącej z dużej zawartości tłuszczu. Kawałki mięsa są podgrzewane w niskiej temperaturze (50 st.) przez 48 godzin a następnie suszone i pakowane w białe lub czerwone pudełeczka ze złotym logiem Wonderboo. Kolor pudełka świadczy o zawartości tłuszczu - białe zawierają wołowinę odtłuszczoną.

Nietypowy truck food wzbudza zainteresowanie przechodniów, choć wielu dziwi się, dowiadując, że sprzedaje się tu wyłącznie psią karmę. Pytani przez reportera szwedzkiego The Local przechodnie zwracali również uwagę, że 45 koron to trochę za dużo jak na jedzenie dla psa.

Karma Wonderboo była dotąd dostępna jedynie w sklepie online, ale od niedawna, prócz furgonetki można ją kupić również w pierwszym sklepie stacjonarnym usytuowanym w Sztokholmie przy Hamngatan 11.

Więcej nietypowych pomysłów na biznes z serii Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE znajdziesz tutaj >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, The Local

Polecane