FoodCare ma zapłacić prawie 10 mln zł fundacji Michalczewskiego

DI, PAP
25-09-2013, 14:07

Firma FoodCare ma zapłacić prawie 10 mln zł Fundacji Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse” z tytułu zaległego wynagrodzenia, pochodzącego przede wszystkim z prowizji ze sprzedaży napojów energetycznych Tiger – orzekł Sąd Okręgowy w Krakowie.

Dariusz Michalczewski (fot. Puls Biznesu, Tomasz Pikuła)
Zobacz więcej

Dariusz Michalczewski (fot. Puls Biznesu, Tomasz Pikuła)

Jak poinformowała Aneta Rębisz z wydziału prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, na zasądzoną kwotę składa się wynagrodzenie oraz ustawowe odsetki za okres od czerwca 2010 roku. Sąd umorzył postępowanie w zakresie żądania zapłaty prawie 500 tys. zł za drugą połowę grudnia 2010 roku i od 30 sierpnia 2011 roku.

Trwający dwa lata proces dotyczył zapłaty przez FoodCare na rzecz fundacji kwoty nieuiszczonych opłat licencyjnych wraz z odsetkami oraz kwoty innych rozliczeń pomiędzy tymi podmiotami. Pieniądze pochodziły z prowizji ze sprzedaży produkowanych przez spółkę napojów energetycznych z oznaczeniem „Tiger” na licencji udzielonej przez boksera.

Firma FoodCare w oświadczeniu przypomniała, że wyrok sądu pierwszej instancji nie jest decyzją prawomocną. Zapowiedziała możliwość odwołania się od wyroku po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia sądu.

W sądach w Krakowie i Gdańsku toczą się też inne sprawy wytoczone przez Michalczewskiego i jego fundację spółce Foodcare.

W listopadzie 2010 roku sportowiec podpisał nową umowę z inną spółką spożywczą – Maspex Wadowice, która obecnie posiada wyłączną licencję na korzystanie w promocji swoich produktów spożywczych z pseudonimu sportowego „Tiger” i innych oznaczeń z tym pseudonimem związanych, a także do wykorzystywania wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / FoodCare ma zapłacić prawie 10 mln zł fundacji Michalczewskiego