Forbes: Elvis najlepiej zarabiającym "nieboszczykiem"

Polska Agencja Prasowa SA
28-10-2005, 20:35

Elvis Presley, król rock and rolla, już po raz piąty z rzędu zajął pierwsze miejsce na "liście najlepiej zarabiających nieboszczyków", sporządzonej przez amerykańskie czasopismo "Forbes". W okresie od października 2004 do października 2005 zmarły w 1977 r. Elvis "zarobił" na sprzedaży płyt i licencji aż 45 mln dolarów.

Elvis Presley, król rock and rolla, już po raz piąty z rzędu zajął pierwsze miejsce na "liście najlepiej zarabiających nieboszczyków", sporządzonej przez amerykańskie czasopismo "Forbes". W okresie od października 2004 do października 2005 zmarły w 1977 r. Elvis "zarobił" na sprzedaży płyt i licencji aż 45 mln dolarów.

Na drugim miejscu z 35 mln USD znalazł się Charles Schulz, zmarły w 2000 roku twórca i rysownik komiksowych "Fistaszków". Dopiero na trzecim miejscu uplasował się zmarły w 1980 r. John Lennon (22 mln USD).

Wśród najlepiej zarabiających zmarłych od lat znajdują się m.in.: Marilyn Monroe i autor "Władcy pierścieni" J.R.R. Tolkien.

Nowicjuszami na tegorocznej liście są m.in. piosenkarze Ray Charles i Johnny Cash.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Forbes: Elvis najlepiej zarabiającym "nieboszczykiem"