Forbes: sekretarz handlu Ross nie jest miliarderem

opublikowano: 07-11-2017, 17:27

Magazyn Forbes twierdzi, że amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross przeszacował swój majątek netto od lat i nie jest prawdziwym miliarderem, donosi serwis MarketWatch.

Po przeanalizowaniu federalnej wersji finansowej, Forbes stwierdził, że majątek 79-letniego Rossa jest wart mniej niż 700 mln USD. Magazyn planuje usunąć go z listy „Forbes 400” po raz pierwszy od 2004 r.

Wilbur Ross
Zobacz więcej

Wilbur Ross fot. Bloomberg

Forbes pierwotnie wyliczył majątek Rossa za 2016 r. na 2,9 mld USD. Obecnie twierdzi jednak, że nie może znaleźć żadnych dowodów na 2 mld USD w aktywach, które deklarował sekretarz handlu.

Ross powiedział magazynowi, że nie liczy aktywów, które niedawno przekazał na rzecz rodzinnego funduszu. Odmówił jednak prośby magazynu o dowody, a sam Departament Handlu stwierdził, że "nie było większego transferu aktywów do trustu w okresie między wyborami, a zaprzysiężeniem sekretarza Rossa".

Ross znalazł się „pod lupa” po tym jak okazało się, że jest właścicielem udziałów w firmie transportowej, która ma dużego klienta powiązanego z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu