Czytasz dzięki

Ford, GE i 3M przyspieszają produkcję sprzętu medycznego

opublikowano: 24-03-2020, 15:35

Koncern Ford Motor współpracuje z działem opieki zdrowotnej General Electric i 3M w celu przyspieszenia produkcji respiratorów dla pacjentów i pracowników służby zdrowia, donosi Reuters.

W miniona niedzielę prezydent USA Donald Trump powiedział, że amerykańscy producenci samochodów General Motors, Ford i Tesla otrzymali zielone światło do produkcji respiratorów i innych urządzeń potrzebnych podczas wybuchu epidemii koronawirusa.

Szybkie rozprzestrzenianie się choroby, która spowodowała śmierć ponad 16,5 tys. osób na całym świecie, spowodowało przeciążenie systemów opieki zdrowotnej na całym świecie i doprowadziło do braku respiratorów potrzebnych do leczenia krytycznie chorych pacjentów cierpiących infekcję koronawirusem, co może prowadzić do trudności w oddychaniu i zapalenie płuc w ciężkich przypadkach, a w efekcie powodować zgony.

Ford i GE Healthcare zwiększą produkcję respiratorów GE, aby wspierać pacjentów z niewydolnością oddechową lub trudnościami w oddychaniu spowodowanymi przez patogen.

Osobno Ford współpracowałby z 3M w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych swoich urządzeń oczyszczających powietrze.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy