Ford odebrał koronę Volkswagenowi

opublikowano: 05-05-2017, 07:10

Marzec przyniósł zmianę dotychczasowego króla, przynajmniej na europejskim rynku motoryzacyjnym. Volkswagen Golf nie był już bowiem najlepiej sprzedającym się samochodem na Starym Kontynencie, donosi Reuters.

Tytuł został przejęty przez Fiestę, model małego rodzinnego samochodu produkowanego przez koncern Ford Motor, wynika z danych zaprezentowanych przez JATO, londyńską firmę zajmującą się badaniem rynku Automotive.

Zobacz więcej

fot. Yegor Aleyev/TASS/Forum

W marcu 2017 r. klienci nabyli 46,8 tys. Golfów podczas gdy Fiesta rozeszła się w 47,3 tys. egzemplarzy. Na pudle, zajmując trzecie miejsce znalazł się kolejny model niemieckiego koncernu, VW Polo, który sprzedany został w 40,7 tys. sztuk.

To prztyczek w nos dla niemieckiego giganta, który przez ostatnie siedem lat przewodził temu zestawieniu. JATO jako przyczynę tej zmiany wymienia trzy podstawowe zdarzenia, określając je jako „historyczne”.

Po pierwsze na rynek ostatnio trafiła odnowiona wersja Golfa, co przekłada się na poziom sprzedaży. Część zainteresowanych nie chce już kupować starszego modelu podczas gdy powstrzymuje się przed zakupem nowego produktu nierzadko obawiając się tzw. choroby wieku dziecięcego.

Po drugie, firma nadal odczuwa skutki afery z fałszowaniem danych o spalaniu, które w skrajnych przypadkach dotyczyły 40-to krotnego przekroczenia dopuszczalnych norm emisji.

I na koniec, marzec przyniósł klientom bardziej atrakcyjne oferty sprzedaży ze strony amerykańskiego producenta.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu