Ford wyrzucił szefa na Amerykę Północną za „niewłaściwe zachowanie”

opublikowano: 22-02-2018, 07:08
aktualizacja: 22-02-2018, 07:10

Ford Motor Co. ogłosił, że Raj Nair, szef amerykańskiej części koncernu odchodzi z powodu czynów „niezgodnych z kodeksem zachowania firmy”.

Ford nie ujawnił o jaki rodzaj niewłaściwego zachowania chodzi. Poinformował jedynie, że decyzja zapadła po dochodzeniu, które rozpoczęło się po anonimowym doniesieniu jednego z pracowników firmy.

53-letni Nair pracował w Fordzie od ponad 30 lat.  

- Podjęliśmy tą decyzję po dokładnym zapoznaniu się z faktami i dokładnym rozważeniu – powiedział prezes Jim Hackett. – Ford jest całkowicie zaangażowany w zapewnianie i chronienie bezpiecznej i pełnej szacunku kultury i oczekujemy od naszych liderów pełnego przestrzegania tych wartości - dodał.

W sierpniu ubiegłego roku Ford zapłacił 10,1 mln USD tytułem ugody w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne i dyskryminację rasową. O przypadkach molestowania w fabrykach koncernu w Chicago napisał The New York Times opierając się na relacjach ponad 100 obecnych i byłych pracowników Forda.

Amerykańska część Forda jest najbardziej dochodowa. W 2017 roku wypracowała 7,5 mld USD zysku brutto. Następna w kolejności pod tym względem część koncernu działająca w regionie Azji-Pacyfiku miała 561 mln USD zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu