Czytasz dzięki
PB Forecast

PB Forecast to subskrypcyjny serwis analityczny „Pulsu Biznesu” i centrum SpotData.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi analizami ekonomicznymi i danymi, które mogą mieć istotny wpływ na Twój biznes, polecamy: PB Forecast Makro UE (dla osób prowadzących działalność biznesową w Polsce, innych rynkach Unii Europejskiej i świata) lub PB Forecast Opakowania (dla osób działających w branży opakowaniowej).

W ramach każdego z nich subskrybenci codziennie rano, w każdy dzień roboczy, otrzymują na skrzynkę mejlową analizę aktualnych danych makroekonomicznych i rynkowych, zmian polityczno-regulacyjnych, a także prognozy branżowe i gospodarcze.

Co wiemy, a czego nie wiemy o rynku pracy?
PB Forecast Makro UE
Co wiemy, a czego nie wiemy o rynku pracy?

Kraje europejskie bardzo mocno chronią zatrudnienie w obliczu epidemii, co widać po całkiem niezłych danych dotyczących stopy bezrobocia. Jest ona relatywnie niska, mimo silnego spadku przychodów, zysków i inwestycji firm. To sztuczne podtrzymywanie zatrudnienia jest kosztowne i niesie ze sobą ryzyka, ale powinno się Europie opłacić. .

Fragment pochodzi z analizy PB Forecast Makro UE. Całość jest dostępna po wykupieniu subskrypcji.

Subskrybuj
od 29 zł/miesiąc
Ceny tworzyw sztucznych w Polsce wzrosły tylko nieznacznie
PB Forecast Opakowania
Ceny tworzyw sztucznych w Polsce wzrosły tylko nieznacznie

Krajowe ceny tworzyw sztucznych zanotowały znacznące spadki w ostatnich tygodniach. Większość granulatów jest około 10-20 procent tańszych niż przed rokiem. Jak wskazuje analiza danych ostatni kryzys miał tylko nieznaczne przełożenie na ceny, a obserwowane spadki wpisują się raczej w obserwowany już od 2016 roku negatywny trend. Obecna epidemia nie wpłynęła znacząco na producentów opakowań.

Fragment pochodzi z analizy PB Forecast Opakowania. Całość jest dostępna po wykupieniu subskrypcji.

Subskrybuj
od 29 zł/miesiąc