Czytasz dzięki
PB Forecast

PB Forecast to subskrypcyjny serwis analityczny „Pulsu Biznesu” i centrum SpotData.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi analizami ekonomicznymi i danymi, które mogą mieć istotny wpływ na Twój biznes, polecamy: PB Forecast Makro UE (dla osób prowadzących działalność biznesową w Polsce, innych rynkach Unii Europejskiej i świata) lub PB Forecast Opakowania (dla osób działających w branży opakowaniowej).

W ramach każdego z nich subskrybenci codziennie rano, w każdy dzień roboczy, otrzymują na skrzynkę mejlową analizę aktualnych danych makroekonomicznych i rynkowych, zmian polityczno-regulacyjnych, a także prognozy branżowe i gospodarcze.

Pesymistyczny scenariusz dla światowego handlu mniej prawdopodobny
PB Forecast Makro UE
Pesymistyczny scenariusz dla światowego handlu mniej prawdopodobny

Wstępne szacunki sugerują, że straty globalnego handlu dobrami nie były aż tak wysokie jak Światowa Organizacja Handlu prognozowała jeszcze w kwietniu. Spadek globalnego handlu w maju wyniósł aż 17,7 proc., ale jak widać w załączonych danych ścieżka handlu podąża bliżej optymistycznego niż pesymistycznego scenariusza. Spadek ten mógłby być zdecydowanie większy, gdyby największe gospodarki tak szybko nie poradziły sobie z COVID i nie zaczęły znosić lockdownów. Eksporterzy nie muszą zatem tego roku spisywać na straty. .

Fragment pochodzi z analizy PB Forecast Makro UE. Całość jest dostępna po wykupieniu subskrypcji.

Subskrybuj
od 29 zł/miesiąc
Indeks sentymentu wskazuje na odbicie w branży opakowaniowej
PB Forecast Opakowania
Indeks sentymentu wskazuje na odbicie w branży opakowaniowej

Analiza sentymentu branży opakowaniowej SpotData wskazuje, że branże przeżyła wstrząs, ale sytuacja się stabilizuje. A nawet rośnie odsetek zjawisk pozytywnych. Ostatnio na przykład „Puls Biznesu” poinformował, że jeden z liderów polskiego rynku KGL zawarł z globalnym koncernem spożywczym Danish Crown umowę ramową na dostawę plastikowych tacek na mięso. Poziom indeksu sugeruje, że mieliśmy do czynienia z mocnym ożywieniem aktywności. Czy rzeczywiście tak jest przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni, gdy będą spływać kolejne dane. Ale generalnie rynek opakowań powinien należeć do tych, które będą relatywnie odporne na zawirowanie poepidemiczne.

Fragment pochodzi z analizy PB Forecast Opakowania. Całość jest dostępna po wykupieniu subskrypcji.

Subskrybuj
od 29 zł/miesiąc