Forte podtrzymuje prognozę 13 mln zł zysku w 2006 r.

(Marek Druś)
13-12-2006, 20:12

Producent mebli Forte podtrzymuje prognozę 13 mln zł zysku netto i 450 mln zł przychodów w 2006 roku - poinformował prezes spółki, która po osiągnięciu pełnych zdolności produkcyjnych w fabryce w Rosji, chce je rozbudować.

Producent mebli Forte podtrzymuje prognozę 13 mln zł zysku netto i 450 mln zł przychodów w 2006 roku - poinformował prezes spółki, która po osiągnięciu pełnych zdolności produkcyjnych w fabryce w Rosji, chce je rozbudować.

"Kiedy osiągniemy pełną zdolność produkcyjną w fabryce w Rosji, co powinno nastąpić w końcu przyszłego roku, niewątpliwie będziemy starali się rozwijać tam dalej. To rynek przyszłościowy" - powiedział Maciej Formanowicz, prezes spółki Forte, na spotkaniu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli z dziennikarzami.

Forte otworzyło fabrykę we Władimirze w końcu 2005 roku, zarabia ona na siebie od listopada tego roku. Na początku listopada Forte obniżyło prognozę zysku netto na 2006 rok do 13 mln zł z 15 mln zł szacowanych wcześniej, a prognozę przychodów do 450 mln zł z 482 mln zł. "Ta prognoza jest aktualna" - powiedział Formanowicz.

Na niekorzyść spółki w pierwszym półroczu działały m.in. problemy z surowcem. Firma nie mogła stworzyć odpowiednich zapasów płyty. Natomiast w trzecim kwartale na niekorzyść grupy działała m.in. gorsza od oczekiwań sprzedaż Furnela oraz właśnie fabryki w Rosji.

W drugiej połowie roku sytuacja poprawiła się na tyle, że w związku z zamówieniami spółka zaplanowała na czwarty kwartał przychody w wysokości około 137 mln zł, a niemal zamknięty jest też pierwszy kwartał 2007 roku. Forte podtrzymuje, że sprzedaż w tym kwartale powinna wynieść około 135 mln zł.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Forte podtrzymuje prognozę 13 mln zł zysku w 2006 r.