Forte w Rosji już zarabia

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 29-01-2007, 00:00

Nowa fabryka osiągnęła próg rentowności. W tym roku dołoży się do wyników grupy.

Nowa fabryka osiągnęła próg rentowności. W tym roku dołoży się do wyników grupy.

Po roku od uruchomienia fabryka mebli wybudowana przez Forte w Rosji kosztem około 11 mln EUR osiągnęła próg rentowności.

— Pod koniec ubiegłego roku nasza inwestycja zaczęła zarabiać i w 2007 r. dołoży się do poprawy wyników finansowych całej grupy — mówi Andrzej Korzeb, wiceprezes Forte ds. finansowych.

Zarząd spółki oczekuje, że w tym roku rosyjska fabryka zwiększy sprzedaż 2-3-krotnie, dzięki czemu jej wartość przekroczy poziom 10 mln EUR. Rentowność ma być lepsza niż w kraju — przynajmniej kilkunastoprocentowa. Docelowo inwestycja za wschodnią granicą ma przynosić około 20 mln EUR rocznych przychodów.

Cała grupa Forte na 2006 r. prognozowała 450 mln zł przychodów i 13 mln zł zysku netto. Ta ostatnia pozycja została w listopadzie skorygowana z powodu umocnienia się złotego, co nie jest korzystne dla firmy, która prawie 80 proc. sprzedaży realizuje za granicą. Wyliczenia ostatecznych wyników jeszcze trwają, ale Andrzej Korzeb twierdzi, że w przypadku sprzedaży prognoza została wykonana, a jeśli chodzi o zysk, mogą być jakieś odchylenia, ale ich skala nie będzie duża.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane