Fortis pozbędzie się spółki w Ameryce

Marek Druś
opublikowano: 26-09-2003, 00:00

Fortis, największa belgijska grupa finansowa zamierza w przyszłym roku sprzedać za pośrednictwem nowojorskiej giełdy udziały swojej amerykańskiej spółki ubezpieczeniowej. Analitycy szacują jej wartość na 4 mld EUR.

Prezes Anton van Rossum tłumaczy decyzję sprzedaży amerykańskiej spółki koniecznością koncentracji na podstawowej działalności. Ma ona również pomóc w realizacji planu ekspansji grupy na europejskim rynku. Analitycy uważają, że zapowiadane upłynnienie aktywów może zostać odebrane jako działanie mające na celu poprawę stanu finansów Fortisu przed ewentualną fuzją. Prezes van Rossum powiedział w czwartek, że grupa nie szuka obecnie „aktywnie” partnera, ale jest otwarta na ewentualne oferty.

Sprzedaż aktywów ubezpieczeniowych w USA przez europejskie spółki branży usług finansowych to ostatnio nic dziwnego. Większość europejskich przedstawicieli sektora zrobiła to wcześniej, obawiając się, że amerykański rynek ubezpieczeniowy będzie długo wychodził z dołka, w który wpadł po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu