Fortis: spółki surowcowe lepsze od surowców

DI
opublikowano: 08-03-2010, 00:00

Według zarządzających Fortis Investments ceny surowców na świecie będą w najbliższych latach znajdować się w trendzie wzrostowym. I jest co najmniej kilka powodów, które przemawiają za takim scenariuszem. Między innymi jest to silny popyt na surowce ze strony gospodarek rynków wschodzących, duże zainteresowanie surowcami ze strony samych inwestorów oraz niski poziom podaży. Jednak według zarządzających strategia typu "kup i trzymaj" w przypadku surowców niekoniecznie przyniesie wysokie zyski. Z inwestowaniem w surowce wiąże się przecież koszt przechowywania, który zmniejsza korzyści wynikające z inwestowania w surowce. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na wypracowa-ną stopę zwrotu jest moment zakupu jak i moment sprzedaży.

Zdaniem zarządzających same surowce nie są najlepszym pomysłem inwestycyjnym, głównie ze względu na ich zmienność oraz fakt, że nie generują dodatkowych zysków np. z dywidendy. Z tego względu lepszym sposobem, aby uzyskać ekspozycje na rynek surowców są akcje spółek surowcowych lub akcje spółek wytwarzających materiały przemysłowe. Ceny surowców będą rosły, dopóki Chiny będą zgłaszały swoje zapotrzebowanie. Z tego względu w ciągu najbliższych lat akcje spółek surowcowych powinny wypracować pokaźne zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fortis: spółki surowcowe lepsze od surowców