Fortune wytypował 10 akcji na przyszły rok

opublikowano: 12-12-2011, 00:00

GIEŁDA

Nawet w niepewnych czasach można znaleźć spółki idące pod prąd. Magazyn „Fortune” wytypował 10 walorów, które powinny przynosić zysk. Oto najlepsza trójka:

1 Apple

Analitycy oczekują, że w 2012 r. zysk na akcję powinien wzrosnąć o 30 proc. Apple jest znane z tego, że często uzyskuje lepsze wyniki od oczekiwanych przez Wall Street. Atutem firmy są smartfony i tablety. Według prognoz firmy Gartner Research, rynek tabletów urośnie z 64 milionów użytkowników w tym roku do 326 milionów w 2014 r., natomiast sprzedaż smartfonów o 33 proc. w przyszłym roku.

2 Caterpillar

Akcje CAT straciły od lipca o 21 proc., jednak wyniki firmy wykazują przeciwną tendencję. Zysk w tym roku ma wzrosnąć o 64 proc., a w 2012 r. o kolejne 33 proc. Douglas Oberhelman, prezes Caterpillar, przewiduje, że do 2015 r. zysk spółki będzie rósł o 15-20 proc.

3 Enbridge Energy Partners

Amerykański oddział kanadyjskiej firmy rurociągowej Enbridge. Choć w przypadku kanadyjskich akcji stopa dywidendy wyniosła 2,7 proc., to przy amerykańskich walorach jest to już 7 proc. Od 1992 r. średnia utrzymuje się na poziomie 5 proc.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Goodyear Tire, Halliburton, Intel, Johnson Controls, Lockheed Martin, Microsoft i Royal Bank of Kanada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy