Czytasz dzięki

Forum Ekonomiczne 2020: zapraszamy do Karpacza

Partnerem publikacji jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich
opublikowano: 20-08-2020, 22:00

Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się w nowym miejscu, ale w zaplanowanym wcześniej terminie. Organizatorzy przenieśli spotkanie do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Zapraszają tam w dniach od 8 do 10 września 2020 r.

— Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych gości. Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad tym, aby w Krynicy Zdroju zorganizować przedsięwzięcie uwzględniające najwyższe standardy sanitarno-epidemiologiczne. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i podjęte działania gwarantowałyby bezpieczeństwo w trakcie Forum — wyjaśnia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Krynica Zdrój była tradycyjnym miejscem organizacji Forum Ekonomicznego. Jednak 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzeniasanitarno-epidemiologiczne, które objęły również Krynicę Zdrój.

— Decyzję Ministerstwa Zdrowia oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na skuteczne opanowanie ognisk choroby. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status „zielony”. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie — wyjaśnia Zygmunt Berdychowski.

Dlatego organizatorzy nie mogli zagwarantować uczestnikom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe.

Stąd decyzja o przenosinach.

— Mamy bardzo dobre doświadczenia współpracy z Hotelem Gołębiewski, gdzie już kilkukrotnie z sukcesem organizowaliśmy nasze konferencje — kontynuuje przewodniczący Rady Programowej.

Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie wieloletnich partnerów forum. Dlatego obrady zaplanowano w tradycyjnej formule, a tylko ich część, najważniejsze elementy konferencji, zostaną przeniesione do internetu.

W ciągu trzech dni obrad zaplanowano sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty oraz prezentacje narodowe i regionalne. Podobnie jak w poprzednich latach zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy spodziewają się ok. 1,5 tys. gości z Polski i zagranicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Partnerem publikacji jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich

Polecane