Czytasz dzięki

Forum w Krynicy idzie na rekord

opublikowano: 28-08-2019, 14:03

Choć do okrągłego jubileuszu pozostaje jeszcze rok, tegoroczna 29. Edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy powinna pobić kilka rekordów poprzednich wydań imprezy.

Rekordowa będzie liczba wydarzeń zaplanowanych przez organizatorów: 6 sesji plenarnych, 200 paneli dyskusyjnych, a także warsztaty i prezentacje całych krajów i regionów.

- W roku ubiegłym zorganizowaliśmy 190 takich wydarzeń, jak panele dyskusyjne, rozmowy, wywiady, okrągłe stoły, warsztaty, prezentacje. Do tego doszło około 100 imprez zorganizowanych przez naszych partnerów w ich strefach. W tym roku na pewno będzie ich znacznie więcej, bo już teraz mamy w agendzie 250 wydarzeń, a nie liczymy tu projektów realizowanych przez naszych partnerów – mówił w wywiadzie udzielonym „PB” Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Nowością będzie m.in. Forum Cyberbezpieczeństwa, organizowane na wzór obywającego się już od kilku lat i cieszącego się dużym powodzeniem Forum Ochrony Zdrowia.

- Wychodzimy z założenia, że jeśli chcemy zaprosić najważniejszych gości, ekspertów, menedżerów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, musimy im zaproponować aktywny udział w forum. Dlatego tych wydarzeń jest więcej – mówił Zygmunt Berdychowski.

Nowością tegorocznego spotkania w Krynicy jest również specjalna oferta, którą organizatorzy przygotowali dla partii politycznych. Wyszli bowiem z założenia, że na pięć tygodni przed wyborami parlamentarnymi goście „polskiego Davos” chętnie zapoznają się szczególnie z tą częścią programów poszczególnych ugrupowań, która dotyczy gospodarki i skorzystają z okazji do dyskusji z przedstawicielami świata polityki.

- Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla przedstawicieli największych partii politycznych. Chcemy aby u nas prezentowali programy, chcemy by goście forum mogli posłuchać specjalnych rozmów z nimi. No i trzeba powiedzieć, że liderzy wszystkich najważniejszych frakcji na dziś już potwierdzili udział – mówił Zygmunt Berdychowski.

Do najważniejszych tematów, tegorocznego forum zaliczyć należy także energetykę, ochronę środowiska oraz zmiany w sytuacji demograficznej na naszym kontynencie. W trakcie Forum III Wieku omówione zostaną m.in. takie zagadnienia jak prawa i bezpieczeństwo seniorów, ich dostęp do opieki zdrowotnej, a także nowoczesny rynek opracowanych z myślą o nich technologii, usług i produktów.

Tegoroczne XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy rozpocznie się 3 września i potrwa trzy dni. Organizatorzy spodziewają się ponad 4 tys. gości z ponad 60 krajów, wśród których znajdą się nie tylko reprezentanci szeroko pojmowanego biznesu, ale także politycy, samorządowcy, ludzie kultury, mediów czy sportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane