Fotyga: Bułgaria rozumie polskie stanowisko wobec Rosji

01-06-2007, 12:56

Bułgaria odnosi się z pełnym zrozumieniem do  polskiego stanowiska w stosunkach z Rosją - powiedziała PAP minister spraw zagranicznych RP Anna Fotyga w drugim dniu wizyty w Sofii.

W piątek szefowa polskiej dyplomacji rozmawiała z bułgarską minister ds. europejskich Gerganą Grynczarową i wiceprzewodniczącym parlamentu Junałem Lutfim.

"Podczas wizyty dokonaliśmy przeglądu całości relacji bilateralnych i zgodziliśmy się, że nasze państwa, wykorzystując już dobrze członkostwo w Unii Europejskiej, muszą również rozszerzać dwustronne, praktyczne więzi, m.in. w handlu i inwestycjach, wykorzystać znakomitą koniunkturę, którą się obecnie cieszymy" - podsumowała swe sofijskie rozmowy minister Fotyga.

Zarówno podczas czwartkowej, kilkugodzinnej rozmowy z bułgarskim wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Iwajło Kałfinem, jak i w trakcie piątkowych rozmów w parlamencie minister Fotyga przedstawiła polski punkt widzenia na traktat konstytucyjny UE, przyszłość Unii Europejskiej, unijną politykę i priorytety w energetyce oraz na stosunki z Rosją.

"Myślę, że wszędzie spotykałam się z pełnym zrozumieniem" - oceniła szefowa polskiej dyplomacji.

Ważnym elementem wizyty - dodała - było podpisanie umowy, stanowiącej przegląd całej bazy traktatowej między Polską i Bułgarią. "To jest wielkie przedsięwzięcie, które stanowi znakomitą podstawę do dalszych relacji" - podkreśliła minister Fotyga.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fotyga: Bułgaria rozumie polskie stanowisko wobec Rosji