Fotyga i Ławrow mają nadzieję na załatwienie sprawy polskiego mięsa

13-06-2007, 13:42

Szefowie dyplomacji Polski i Rosji, Anna Fotyga i Siergiej Ławrow wyrazili w środę nadzieję na "dobre wyniki" w  rozwiązaniu kwestii dostaw polskiego mięsa do Rosji i "szybkie załatwienie" tej sprawy - poinformowała rosyjska agencja ITAR-TASS.

Fotyga i Ławrow rozmawiali w Malmoe przy okazji spotkania ministrów spraw zagranicznych Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Polska minister powiedziała po spotkaniu, że ma nadzieję na "osiągnięcie dobrych wyników w rozwiązaniu sprawy dostaw polskiego mięsa". "Chcemy kontynuować prace nad rozwiązaniem tego problemu" - zadeklarowała.

Ławrow wyraził nadzieję, że "problem wwozu polskiego mięsa do Rosji zostanie wkrótce rozwiązany". Dodał, że sprawę powinni rozwiązywać fachowcy w tej dziedzinie. "To jedynie słuszny sposób rozwiązania problemu" - podkreślił.

Rosja wprowadziła embargo na import mięsa z Polski w listopadzie 2005 roku, zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Polska, która usunęła uchybienia, od listopada 2006 roku blokuje rozpoczęcie negocjacji między Unią Europejską a Rosją w sprawie nowego traktatu o partnerstwie i współpracy.

Rosyjskie embargo na import mięsa z Polski jest jednym z tematów dwudniowego posiedzenia grupy roboczej Rosji i Komisji Europejskiej (KE) ds. przeciwdziałania oszustwom w sferze obrotu produkcją zwierzęcą, które rozpoczęło si w środę w Moskwie.

Spotkanie odbywa się przy drzwiach zamkniętych. Uczestniczą w nim specjaliści z rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) oraz eksperci KE. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Fotyga i Ławrow mają nadzieję na załatwienie sprawy polskiego mięsa