Fox nie jest zainteresowany odkupieniem części aktywów od koncernu Walt Disney

opublikowano: 11-01-2019, 15:25

Koncern medialny Twenty-First Century Fox nie planuje wziąć udziału w licytacjach dotyczących regionalnych sieci sportowych, które rywal, Walt Disney może potrzebować sprzedać, aby uzyskać zgodę amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w sprawie zakupu aktywów filmowych i telewizyjnych Foxa, donosi Reuters.

W listopadzie Lachlan Murdoch, prezes  Fox  powiedział, że nadal pozostaje "otwartym pytaniem", czy firma odkupi regionalne sieci sportowe, które Fox sprzedał Disneyowi w lipcu ubiegłego roku  w ramach transakcji wartej 71 mld USD.

Twenty-First Century Fox
Zobacz więcej

Twenty-First Century Fox fot. Bloomberg

Disney wygrał w zeszłym roku batalię z firmą kablową Comcast odnośnie przejęcia aktywów Foxa. Ale Departament Sprawiedliwości USA powiedział, że Disney, która jest właścicielem sieci telewizji kablowej ESPN, musi zrezygnować z 22 sieci Foxa, które zapewniają programy sportowe dla regionalnych i lokalnych rynków.

Po zakończeniu sprzedaży Disneya, Fox wyłoni nową firmę, w tym Fox News, Business, Sports i Broadcasting Company, która spodziewa się uzyskać roczne przychody w wysokości około 10 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy