Foxconn chce inwestować w USA

opublikowano: 07-12-2016, 12:15

Foxconn Technology Group, największy wytwórca urządzeń dla koncernu Apple prowadzi wstępne negocjacje odnośnie inwestycji, które zwiększą skalę działalności tajwańskiej spółki w Stanach Zjednoczonych, donosi Bloomberg.

Informacja ta została ujawniona niedługo po tym, jak prezydent-elekt USA Donald Trump i Masayoshi Son, dyrektor generalny Softbank Group ogłosili plan zainwestowania przej japońskiego giganta 50 mld USD w USA i stworzenia 50 tys. miejsc pracy. Pieniądze mają pochodzić z szacowanego na 100 mld USD funduszu technologicznego Softbanku, który został ogłoszony w październiku. Jak donoszą agencyjne źródła, w dokumencie, który Son wyniósł ze spotkania w Trump Tower znaleźć się miały również słowa "Foxconn", "7 mld USD” i "50 tys. nowych miejsc pracy" oprócz danych odnoszących się do samego  Softbanku.

Pracownicy w zakładzie Hon Hai, należącym do grupy Foxconn w Shenzhen
Zobacz więcej

Pracownicy w zakładzie Hon Hai, należącym do grupy Foxconn w Shenzhen fot. Bloomberg

Foxconn potwierdza swoje plany ale podkreśla, że zakres potencjalnych inwestycji nie został jeszcze określony. Stanie się tak dopiero po zakończeniu rozmów z amerykańskimi urzędnikami. 

Tajwański producent montuje iPhony, iPady i inny sprzęt z logiem „nadgryzionego jabłuszka”, a także sprzęt komputerowy dla wielu światowych marek.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Foxconn chce inwestować w USA