FOZZ: Prokuratura żąda 12 lat więzienia dla Żemka, 7 lat dla Chim

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-02-2005, 15:31

12 lat więzienia dla byłego dyrektora generalnego FOZZ Grzegorza Żemka oraz 7 lat dla Janiny Chim zażądała w środę prokuratura na procesie w sprawie największej afery gospodarczej III RP, na której Skarb Państwa miał w latach 1989-1990 stracić 354 mln zł.

12 lat więzienia dla byłego dyrektora generalnego FOZZ Grzegorza Żemka oraz 7 lat dla Janiny Chim zażądała w środę prokuratura na procesie w sprawie największej afery gospodarczej III RP, na której Skarb Państwa miał w latach 1989-1990 stracić 354 mln zł.

W zeszłym tygodniu minęło 12 lat od przekazania Sądowi Okręgowemu w Warszawie przez stołeczną Prokuraturę Wojewódzką aktu oskarżenie w sprawie FOZZ. Karalność trzech z kilkunastu zarzutów przedawniła się już w poprzednich latach. Kolejne zarzuty mogą się przedawnić już latem tego roku, a te najważniejsze - zagarnięcia mienia FOZZ znacznej wartości - latem przyszłego roku.

Proces zaczął się w 2000 roku i nie wiadomo, kiedy się zakończy. W ostatnich dniach prokuratura nie mogła dokończyć mowy końcowej. W środę sądowi udało się rozwiązać problem, kto ma bronić Janiny Chim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane