France Telecom: Dalsze pogorszenie warunków rynkowych w I półroczu

(Marek Druś)
opublikowano: 11-01-2006, 20:01

France Telecom ostrzegł, że pogorszenie warunków rynkowych, które rozpoczęło się w trzecim kwartale ubiegłego roku, będzie odczuwalne także w pierwszej połowie 2006 roku. Francuski koncern zapowiedział, że środki podjęte w celu zwiększenia sprzedaży mogą mieć niekorzystny wpływ na osiągane przez niego zyski.

France Telecom ostrzegł, że pogorszenie warunków rynkowych, które rozpoczęło się w trzecim kwartale ubiegłego roku, będzie odczuwalne także w pierwszej połowie 2006 roku. Francuski koncern zapowiedział, że środki podjęte w celu zwiększenia sprzedaży mogą mieć niekorzystny wpływ na osiągane przez niego zyski.

France Telecom szacuje obecnie, że jego sprzedaż wzrosła w 2005 roku o 2-3 proc. W październiku zapowiadał, że wzrosną o 3 proc. EBITDA ma jednak przekroczyć prognozowany poziom 18,5 mld EUR.W obliczu rosnącej konkurencji zarówno na rynku telefonii stacjonarnej, jak i mobilnej, France Telecom przeprowadzi serię działań restrukturyzacyjnych, m.in. wprowadzenie nowych usług i uproszczenie portfela marek, których celem jest zdobycie nowych klientów i umocnienie lojalności dotychczasowych. Spółka szacuje, że podjęte działania spowodują spadek jej marży operacyjnej o 1-2 pkt. procentowe.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane