Francja: 66,5 mln butelek sfałszowanego wina

opublikowano: 16-03-2018, 14:00
aktualizacja: 16-03-2018, 14:02

66,5 mln butelek, czyli prawie pół miliona hektolitrów wina sprzedanego z etykietą Côtes du Rhône AOC, oznaczającą wysoką jakość, okazało się sfałszowane, poinformowała francuska organizacja ochrony konsumentów DGCDRF.

To ilość wina, która mogłaby wypełnić 13 basenów rozmiarów olimpijskich. Wykrycie fałszerstwa to skutek wszczętego w ubiegłym roku dochodzenia. Miał się go dopuścić duży producent wina. Jego nazwy jednak nie ujawniono. Virginie Beaumeunier, szefowa DGCCRF powiedziała jedynie, że prezesowi firmy postawiono zarzut oszustwa.

fot. Borys Skrzyński
fot. Borys Skrzyński
None
None

Fałszowanie wina stało się problemem we Francji w ostatnich latach. Głośno zrobiło się o nim w 2016 roku kiedy na dwa lata więzienia za mieszanie gorszego wina z dobrym i sprzedaż supermarketom jako produkt wysokiej jakości został skazany „baron winny” Francois-Marie Marret.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Polecane