Francja chce wprowadzenia minimalnej globalnej stawki CIT

opublikowano: 24-01-2019, 14:01

Francja wezwała do stworzenia nowego globalnego systemu podatkowego, donosi Reuters.

Minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że grupa G7 powinna rozważyć ustanowienia wspólnej minimalnej stawki od dochodów firm, a także ograniczenie potęgi globalnych koncernów międzynarodowych. Ujawnił, że rozmawiał już w tej sprawie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

- Jest zgoda wśród wszystkich członków G7, że potrzebujemy nowego systemu podatkowego – powiedział Le Maire, który jest na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Nowy globalny system powinien zawierać podatek od największych cyfrowych spółek międzynarodowych, podkreślił francuski minister.

Le Maire ujawnił także, że chce zaproponować G7 wprowadzenie nowych reguł zmuszających firmy do raportowania o najwyższych i najniższych wynagrodzeniach. Jego zdaniem pozwoliłoby to walczyć z luką płacową i nierównościami społecznymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy