Francja dała Legię Honorową szefowi funduszu inwestycyjnego Rosji

opublikowano: 09-11-2018, 10:00

Kirył Dmitriew, szef RDIF, funduszu inwestycyjnego Rosji, dostał najwyższe odznaczenie nadawane przez państwo francuskie, informuje Reuters.

Dmitriew otrzymał Legię Honorową za przyczynienie się do współpracy między Rosją i Francją, poinformował fundusz inwestycyjny Rosji w piątek.

Kirył Dmitriew
Zobacz więcej

Kirył Dmitriew fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że zarząd RDIF znalazł się w 2015 roku na liście osób objętych sankcjami przez USA. Stało się tak, bo był wówczas częścią państwowego, objętego sankcjami przez Amerykanów Wnieszekonombanku. Po tym jak w 2016 roku RDIF został „wyprowadzony” z banku automatycznie jego zarząd został wyłączony z sankcji. 

Projekty RDIF we Francji, to m.in. inwestycja 250 mln EUR we francuskiego producenta szkła Arc International, a także 15 mln EUR zainwestowane w grupę biotechnologiczną Olmix, przypomina Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu