Francja: Europa powinna przeciwstawić się USA własną wersją prawa klimatycznego

opublikowano: 05-12-2022, 20:54
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że na prawo klimatyczne w USA, mogące wyssać inwestycje z Europy, odpowiedzią powinno być przyjęcie podobnych rozwiązań na „starym kontynencie”, informuje Bloomberg.

Le Maire uważa, że Unia Europejska powinna przyjrzeć się dostępnym narzędziom mogącym wzmocnić europejski przemysł. Na przykład połączyć krajowe plany finansowania, czy wykorzystać pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Bruno Le Maire, fot. Bloomberg
Bruno Le Maire, fot. Bloomberg

- Zgromadźmy środki finansowe abyśmy mieli bardzo silną Europę zdolną do zapewnienie tej samej ilości pieniędzy jak te, które wyłożyły na stół USA – powiedział francuski minister.

Le Maire podkreślił, że najlepszą odpowiedzią na amerykańską Ustawę o Redukcji Inflacji jest europejska, która da „Europie możiwość wyposażenia się w te same proste, masowe i efektywne środki do reindustrializacji kontynentu i osiągnięcia dekarbonizacji europejskiej gospodarki”.

Bloomber przypomina, że przyjęta w sierpniu w USA ustawa spotkała się z krytyką w Europie w związku z obawą wyssania z niej inwestycji za sprawą oferowanych przez Waszyngton firmom z branży odnawialnych źródeł energii zachęt wartości miliardów dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane