Czytasz dzięki

Francja: Facebook zapłacił ponad 100 mln euro zaległych podatków

ARŻ, Reuters
opublikowano: 24-08-2020, 16:42

Francuski oddział Facebooka zgodził się zapłacić 106 mln euro zaległych podatków za lata 2009-2018. To efekt audytu przeprowadzonego przez organy podatkowe, pisze Reuters.

Francja mocno naciska na zmianę międzynarodowych przepisów podatkowych dotyczących firm cyfrowych, takich jak Facebook, Google, Amazon i Apple. Zdaniem władz kraju, płacą one zbyt niskie podatki w stosunku do osiąganych dochodów.

Zobacz więcej

Lajk symbolem Facebooka

Bloomberg

Aktualne regulacje pozwalają firmom na kierowanie dochodów ze sprzedaży generowanych na lokalnych rynkach w Europie do ich regionalnych siedzib. Niektóre firmy technologiczne, w tym Facebook, lokują je w krajach o stosunkowo niskich stawkach podatku od osób prawnych, takich jak np. Irlandia.

Rzecznik Facebooka powiedział, że francuskie organy podatkowe przeprowadziły audyt kont bankowych za lata 2009-2018, w wyniku którego spółka zgodziła się zapłacić łącznie 106 mln euro zaległych danin i kar. Korektę uwzględniono w sprawozdaniu finansowym za 2019 rok.  

Portal społecznościowy zaznaczył, że od 2018 roku rozlicza się we Francji m.in. ze sprzedaży reklam. W 2019 roku zapłacił w tym kraju już 9,5 mln euro podatku dochodowego. To prawie o połowę więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane