Francja łagodzi przepisy dla zaszczepionych podróżnych z UE

  • Paweł Makosz
opublikowano: 04-06-2021, 12:27

Od 9 czerwca Francja pozwoli zaszczepionym podróżnym z Unii Europejskiej na wjazd bez konieczności przedstawiania negatywnych wyników testów na obecność COVID-19 w organizmie.

POOL / Reuters / Forum

Luźniejsze zasady wprowadzone w piątek dla jednej z głównych destynacji w regionie podzielą kraje na trzy kategorie, w których goście z tak zwanych "zielonych" narodów będą przyjmowani za okazaniem dowodu szczepienia. Wśród nich są wszystkie kraje członkowskie UE, a także siedem innych, od Australii i Japonii po Singapur i Koreę Południową.

USA, Kanada, Wielka Brytania i większość reszty świata są sklasyfikowane jako "pomarańczowe", a zaszczepieni podróżni nadal wymagają negatywnego wyniku testu PCR. Osoby, które nie zostały zaszczepione, mogą wjechać tylko z ważnych powodów i po przyjeździe będą musiały przez tydzień prowadzić samoizolację.

Do tak zwanych krajów czerwonej strefy należą Brazylia, Indie i RPA, dla których nadal będą obowiązywać surowe restrykcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane