Francja: Republikanie wzywają do zniesienia embarga na Rosję

PAP
24-11-2015, 14:41

Główna partia opozycyjna we Francji, Republikanie byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, zaapelowała we wtorek o zakończenie unijnego embarga nałożonego na Rosją po anektowaniu w 2014 roku Krymu, należącego do Ukrainy.

"To rozsądne stanowisko" - powiedział członek Republikanów Christian Jacob, który podkreślił, że apel jego partii skierowany jest do prezydenta Francji Francois Hollande'a tuż przed jego czwartkową wizytą w Moskwie.

Hollande rozpoczął w poniedziałek maraton dyplomatyczny, którego celem jest stworzenie szerokiej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu (IS).

Według jednego ze źródeł wizyta Hollande'a na Kremlu ma na celu sprawdzenie, jak bardzo Francuzi mogą liczyć na Rosjan. Paryż poparł pomysł Moskwy ws. koalicji po zamachach, ale Francuzi nie mają zaufania co do celów Rosji w Syrii. Moskwa jest podejrzewana o dalsze wspieranie sił prezydenta Baszara el-Asada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Francja: Republikanie wzywają do zniesienia embarga na Rosję