Francja: Rząd przyjął projekt ustawy przedłużającej stan wyjątkowy o trzy miesiące

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-11-2005, 12:42

Rząd francuski przyjął w poniedziałek projekt ustawy przedłużającej o trzy miesiące - od 21 listopada - stan wyjątkowy wprowadzony w celu położenia kresu zamieszkom na przedmieściach - poinformowały źródła oficjalne w Paryżu.

Rząd francuski przyjął w poniedziałek projekt ustawy przedłużającej o trzy miesiące - od 21 listopada - stan wyjątkowy wprowadzony w celu położenia kresu zamieszkom na przedmieściach - poinformowały źródła oficjalne w Paryżu.

    Projekt ustawy rozpatrzy we wtorek popołudniu francuski parlament.

    Ustawa o stanie wyjątkowym, oparta na prawie z 3 kwietnia 1955 r. weszła w życie w ubiegłą środę i miała obowiązywać przez 12 dni - do 20 listopada. Pozwala ona na wprowadzenie godziny policyjnej na przedmieściach, na których od ponad dwóch tygodni dochodzi do gwałtownych zamieszek, wywoływanych przez młodzież z rodzinimigranckich.

    Nad projektem obradowała w poniedziałek rada ministrów, której przewodniczył francuski prezydent Jacques Chirac. Według cytowanego przez rzecznika francuskiego rządu Jeana Francois Cope'a prezydenta Chiraca, chodzi o zarządzenie tymczasowe, które zostanie zastosowane jedynie tam, gdzie będzie to konieczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane