Francja: Silny przyrost demograficzny - 75 mln mieszkańców w 2050 r.

Polska Agencja Prasowa SA
12-05-2005, 18:35

Ludność Francji, która obecnie liczy 62 mln, może powiększyć się w ciągu 45 lat do ponad 75 mln - poinformowało w czwartek francuskie Ministerstwo Transportu i Gospodarki Przestrzennej.

Ludność Francji, która obecnie liczy 62 mln, może powiększyć się w ciągu 45 lat do ponad 75 mln - poinformowało w czwartek francuskie Ministerstwo Transportu i Gospodarki Przestrzennej.

    Wyniki częściowego spisu ludności z 2004 r. "pozwalają nam powiedzieć, że - zgodnie z obecną tendencją - (we Francji) w 2050 r. będzie ponad 75 mln, a nie 64 mln ludności, jak wcześniej przewidywano" - oświadczyło ministerstwo.

    Wśród krajów europejskich tylko Francja i Irlandia mają tak duży przyrost demograficzny - podało ministerstwo. Ponieważ Francja ma większą liczbę ludności, "odgrywa rolę motoru demograficznego w Europie".

     Zdaniem przedstawiciela Państwowego Instytutu Badań Demograficznych (INED) Gilles'a Pisona, rozwój sytuacji demograficznej jest skutkiem trzech czynników: "płodności, która kształtuje się na poziomie dwójki dzieci na małżeństwo, śmiertelności, która w 2004 r. była niższa niż oczekiwano, i salda migracyjnego (przyjazdy minus wyjazdy), które kształtuje się na poziomie 100 tys. rocznie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Francja: Silny przyrost demograficzny - 75 mln mieszkańców w 2050 r.