Francuski premier: obecnie nie ma warunków do przeprowadzenia reformy emerytalnej

PM
opublikowano: 08-09-2021, 15:44

W środę francuski premier Jean Castex poinformował, że warunki do przeprowadzenia ”reformy systemu emerytalnego są nieodpowiednie”. Jego zdaniem pandemia COVID-19 nie została jeszcze opanowana, a ożywienie gospodarcze nie jest wystarczająco solidne.

POOL / Reuters / Forum

– Ten proces nie może zostać wznowiony, dopóki pandemia nie zostanie opanowana, a ożywienie gospodarcze nie będzie wystarczająco solidne. Jest to warunek konieczny dla powodzenia tej reformy. Na razie te warunki nie są spełnione – powiedział Jean Castex.

Reforma emerytalna była głównym filarem dążenia Macrona do stworzenia bardziej elastycznego rynku pracy i zmniejszenia deficytu państwa. Jednakże wstępne założenia reformy rozwścieczyły związki zawodowe i wywołały tygodnie protesty i strajki w transporcie jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane