Francuz odziedziczył dom z ukrytym złotym skarbem

opublikowano: 23-11-2016, 11:32

Francuz, który odziedziczył dom po zmarłym krewnym niespodziewanie wszedł w posiadanie złotego skarbu ukrytego w budynku, informuje thelocal.fr.

W różnych, trudnodostępnych zakamarkach domu ukrytych były tysiące złotych monet i sztabek o łącznej wadze 100 kg.
 
Nicolas Fierfort z lokalnego domu aukcyjnego, który ma pomóc spadkobiercy w sprzedaży i wycenie mebli, powiedział w rozmowie z gazetą “Le Depeche”, że złoto, oszacowane na 3,5 mln EUR, było “niezwykle dobrze ukryte”.  Przyznał, że podczas swojej pierwszej wizyty w domu sam je przeoczył.

Dopiero, gdy nowy właściciel zaczął przemeblowanie, natknął się na pierwsze znalezisko, którym było blaszane pudełko z monetami przytwierdzone pod jednym z mebli.

Następnym było pudło na butelkę whisky, a później kolejne drobne znaleziska aż do prawdziwego skarbu, mnóstwa sztab złota ważących po 12 kg.   

Fierfort, który ostatecznie dokonał inwentaryzacji, odkrył, że kruszec był kupowany w latach 50. I 60. XX w., co potwierdziły znalezione później na terenie nieruchomości certyfikaty.    

Największym zwycięzcą może okazać się jednak w tym przypadku urząd skarbowy, któremu  spadkobierca nie tylko będzie musiał zapłacić 45 proc. podatku od wartości spadku, ale również uregulować trzy lata wstecz zaległości podatkowe, jeśli zmarły krewny nie deklarował w zeznaniach posiadanego majątku.
     

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, thelocal.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu