Francuzi będą honorować wszystkie umowy pracownicze w Oplu

Marek Druś
21-02-2017, 12:40
aktualizacja: 21-02-2017, 12:43

PSA Group, który chce przejąć Opla i Vauxhalla, deklaruje honorowanie wszystkich dotychczas zawartych umów z ich pracownikami, donosi Reuters.

Francuski koncern PSA Group, producent aut peugeot i citroen, poinformował niedawno o rozmowach z General Motors dotyczących przejęcia jego europejskich spółek Opel i Vauxhall. Wywołało to obawy potencjalnej utraty miejsc pracy i pogorszenia warunków zatrudnienia.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters informuje, że szef PSA, Carlos Tavares, spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami związków zawodowych działających w Oplu i rozmawiał o skutkach ewentualnej transakcji.

- Tavares przekonująco informował podczas rozmów, że jest zainteresowany trwałym rozwojem Opla/Vauxhalla jako niezależnej firmy.... Dlatego jesteśmy gotowi nadal badać szanse potencjalnej wspólnej drogi – oświadczył Wolfgang Schaefer-Klug, przedstawiciel pracowników Opla.

Reuters przypomina, że niektóre z umów pracowniczych zawarto na okres sięgający poza 2020 rok. Agencja w ubiegłym tygodniu informowała, że według dwóch źródeł w PSA ewentualne przejęcie może skutkować redukcją zatrudnienia i zmniejszeniem liczby fabryk. Chodzi głównie o dwa zakłady Vauxhalla w Wielkiej Brytanii.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Francuzi będą honorować wszystkie umowy pracownicze w Oplu