Francuzi chodzą do kina najczęściej w Europie, ale na amerykańskie filmy

opublikowano: 20-09-2017, 08:59
aktualizacja: 20-09-2017, 09:00

Francuzi utrzymali pozycję liderów w Europie pod względem wizyt w kinie. Francuski przemysł filmowy jednak z tego nie korzysta.

W 2016 roku we Francji sprzedano 213 mln biletów do kina, poinformowało CNC. To najlepszy wynik w Europie. W Wielkiej Brytanii sprzedaż wyniosła 168 mln biletów, a w Niemczech 121 mln. Przeciętnie mieszkaniec Francji był w ubiegłym roku 3,3 razy w kinie. Brytyjczyk 2,6 razy.

Zobacz więcej

Sławomir Mielnik/FORUM

Dane wskazują jednak, że francuski przemysł filmowy nie jest w stanie skutecznie przeciwdziałać „amerykanizacji”. Cztery z pięciu najchętniej oglądanych we Francji filmów w ubiegłym roku powstało w USA. Najwięcej biletów, 4,78 mln, sprzedano na film animowany „Zootopia”. Jedynym francuskim filmem, który znalazł się w „piątce” najczęściej oglądanych była komedia „Les Tuche 2”, której akcja, jak podkreślają media, toczy się w Ameryce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu