Frapujące peryferia

Kamil Kosiński
opublikowano: 25-04-2008, 00:00

Myszy, klawiatury, głośniki i inne drobiazgi. Potrafią coraz więcej. Aż strach pomyśleć, jak bezduszną skrzynką byłby bez nich komputer stacjonarny. Ale dodatkowe wyposażenie da się wymyślić także dla notebooków. Zarówno to mające wartość użytkową — np. stację dokującą — jak też gadżety, zaspokajające wyłącznie potrzeby estetyczne nabywcy.

1

Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000

Gryzoń trójfunkcyjny

Cena: 349 zł

Na pierwszy rzut oka zwykła myszka bezprzewodowa. Ale po przewróceniu na grzbiet nadal działa. Odkryte przy tej okazji przyciski pozwalają przekształcić ją we wskaźnik laserowy i pilota do obsługi funkcji multimedialnych. Dzięki niej powiedzie się prezentacja programu PowerPoint — nawet kiedy stoimy dziewięć metrów od komputera.

2

SanDisk Cruzer Titanium Plus 4GB

Pendrive z kopią zapasową

Cena: 136 zł*

Każdy plik z tego pendrive’a jest kopiowany do internetu. Jeśli komputer nie ma połączenia z siecią, backup odbywa się w ramach pamięci flash, a zarchiwizowane pliki przesyłane są do internetu przy najbliższym połączeniu. Niestety, producent zapewnia tę opcję tylko przez pół roku. Później trzeba za nią dodatkowo płacić.

*przedłużenie opcji backupu o rok, po upłynięciu półrocznego abonamentu wliczonego w cenę — 69 zł.

3

Hewlett-Packard xb3000 Notebook Expansion Base

Prosty powrót z podróży

Cena: 649 zł

Po wejściu do biura lub domu nie trzeba mozolnie podpinać notebooka do urządzeń peryferyjnych. Wystarczy wpasować go w stację dokującą i wszystko działa. Wśród podobnych urządzeń ten model wyróżnia się elegancką obudową. Niestety, ze względu na wyjątkową szynę do przesyłania danych działa tylko z przenośnymi pecetami z logo HP.

4

Microsoft Wireless Entertainment Desktop 8000

Zestaw bliski doskonałości

Cena: 1199 zł

Bezprzewodowe myszki i klawiatury z programowalnymi przyciskami to nic niezwykłego. Myszka z tego zestawu pozwala jednak na przewijanie w czterech kierunkach, a przyciski klawiatury automatycznie się podświetlają, gdy człowiek usiądzie przy niej w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Do tego ergonomiczny kształt.

5

Logitech MX Air

Latająca mysz

Cena: 549 zł

Ta bezprzewodowa myszka nie potrzebuje podłoża do sterowania multimedialnymi funkcjami komputera. Mechanizm detekcji ruchu tłumaczy ruchy myszką w powietrzu na funkcje wskaźnika. Dzięki temu można regulować głośność peceta, machając dłonią w lewo lub prawo. Strzepnięcie nadgarstka pozwala zaś pominąć odtwarzanie jakiegoś pliku.

6

Creative Live! Cam Optia AF

Coś dla użytkowników Skype

Cena: 269 zł

Jedna z bardziej zaawansowanych kamer internetowych. Wyposażono ją w matrycę o rozdzielczości dwóch megapikseli, umożliwiającą przechwytywanie obrazu wideo w rozdzielczości 1600x1200, oraz dwa mikrofony z korekcją szumów. Wystarczy podłączyć do portu USB i włączyć Skype, by nasz rozmówca doskonale nas widział i słyszał.

7

Macally BookShell

Ramoneska dla MacBooków

Cena: 99 zł

Zapinany na zatrzask pokrowiec na MacBooki firmy Apple. Z zewnątrz pokryty skórą, a od wewnętrznej strony wyściełany zamszem chroniącym komputer przed zarysowaniami. W wersji dla MacBooków dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych — czarnym i czerwonym. Użytkownicy MacBooków Pro muszą się zadowolić czarnym.

8

SanDisk Video HD 8GB

(120 minut)

Filmowa pamięć

Cena: 259 zł

Karta pamięci formatu SecureDigital przeznaczona do rejestracji obrazu wideo. Na obudowie wyeksponowana jest nie pojemność pamięci liczona w bajtach, ale czas mieszczącego się na niej nagrania. To ułatwienie dla użytkowników kamer, którzy chcieliby obejrzeć swój film na komputerze. Nie muszą się już zastanawiać, jak gigabajty przekładają się na długość filmu.

9

Logitech Z Cinema

Kino to jednak nie jest

Cena: 1199 zł

Ten komplet głośników ma przekształcać komputer w zestaw kina domowego. Ale choćby ze względu na parametry monitorów, oglądanie filmu fabularnego lub koncertu na komputerze to nieporozumienie. I nic tu nie zmieni specjalny pilot do zdalnej obsługi aplikacji Windows Media Center. Ot, sympatyczny gadżet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu