Freddie Mercury ma ulicę w Londynie

  • DI
opublikowano: 26-02-2020, 22:00

Ulica na przedmieściach Londynu, gdzie Freddie Mercury mieszkał jako nastolatek, została przemianowana na Freddie Mercury Close.

Rodzice Farrokha Bulsary — bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko muzyka — byli Parsami z Gudźaratu w Indiach, wyznawcami zaratusztrianizmu. Do Feltham w zachodnim Londynie przenieśli się z ogarniętego wojną domową Zanzibaru (obecnie autonomiczną część Tanzanii), kiedy Farrokh miał 18 lat.

Lokalne władze zgodziły się zmienić nazwę części Hanworth Road, przy której mieści się siedziba Światowej Organizacji Zaratusztrian, na Freddie Mercury Close, czyli Zaułek Freddie’ego Mercury’ego. Freddie Mercury zmarł w 1991 r. w wieku 45 lat z powodu powikłań AIDS. Mercury Phoenix Trust, organizacja charytatywna utworzona po jego śmierci, do dziś wspiera projekty na rzecz walki z HIV i AIDS na całym świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane