Friedrich: nie przesyłajcie danych przez amerykańskie serwery

opublikowano: 03-07-2013, 15:43

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Hans-Peter Friedrich radzi internautom, którzy obawiają się szpiegowania ze strony wywiadu USA, aby przestali korzystać z amerykańskich serwisów, jak Google czy Facebook.

Ujawnienie przez Edwarda Snowdena, że amerykańskie służby wywiadowcze na wielką skalę śledzą, gromadzą i analizują dane o internautach z całego świata, m.in. z Europy wywołało negatywne reakcje w Niemczech.

- Ktokolwiek obawia się, że jego aktywność w internecie była podglądana w jakikolwiek sposób powinien korzystać z serwisów, które nie przechodzą przez amerykańskie serwery – powiedział Hans-Peter Friedrich, indagowany przez dziennikarzy.

Ujawnił, że w przyszłym tygodniu do USA uda się delegacja, która ma dyskutować na temat doniesień o szpiegowaniu przez Amerykanów zwykłych Europejczyków, a także europejskich dyplomatów.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane