FT: Citigroup zawiesiło szefa handlu obligacjami za kradzież ze stołówki

opublikowano: 04-02-2020, 08:35

Paras Shah, szef handlu obligacjami śmieciowymi na rynkach EMEA został zawieszony przez Citigroup za kradzież jedzenia z firmowej stołówki, donosi The Financial Times.

Według gazety, Shah opuścił nagle stanowisko w ubiegłym miesiącu. Jej źródła twierdzą, że powodem było oskarżenie o kradzież jedzenia ze stołówki w europejskiej centrali banku w Canary Wharf w Londynie.

31-letni bankier, który zaczął pracować dla Citigroup w 2017 roku po siedmiu latach spędzonych w HSBC, był uważany za jednego z najlepszych traderów obligacji w Europie. Miał otrzymywać siedmiocyfrowe wynagrodzenie.  

The Financial Times zwraca uwagę, że w ostatnim czasie instytucje finansowe i regulatorzy w Wielkiej Brytanii nie wahają się surowo karać wysokich rangą menedżerów za osobiste wykroczenia, nawet jeśli chodzi o małe kwoty pieniędzy. Gazeta przypomina, że w 2016 roku japoński Mizuho Bank wyrzucił jednego z bankierów pracujących w Londynie, który został przyłapany na kradzieży wartej ok. 5 GBP części z roweru kolegi. W 2014 roku regulator nie zgodził się na objęcie stanowiska w brytyjskim sektorze finansowym przez Jonathana Burrowsa,  byłego menedżera BlackRock, który wielokrotnie został złapany podczas jazdy pociągiem bez biletu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane