FT: daytrader pozwał brokera, żąda wypłaty zarobionych 10 mln EUR

opublikowano: 21-06-2018, 13:07
aktualizacja: 21-06-2018, 13:09

Mieszkający we Francji inwestor pozwał brytyjskiego brokera, który nie chce wypłacić mu zarobionych w niecodziennych i dramatycznych okolicznościach 10 mln EUR, donosi The Financial Times.

Latem ubiegłego roku Harouna Traoré, który właśnie  skończył kurs inwestowania przy pomocy kontraktów futures, otworzył rachunek inwestycyjny w Valbury Capital, zasilając go kwotą 20 tys. EUR. Będąc przekonany, że korzysta z platformy transakcyjnej demo otwierał duże pozycje na rynku kontraktów na rynki akcji w Europie i USA,  łącznie miały one wartość 1 mld EUR. W pewnym momencie zorientował się, że dokonuje realnych transakcji, co wywołało jego przerażenie, bo właśnie tracił już ponad 1 mln EUR na zajętych pozycjach. Traoré zdecydował się nadal handlować ostatecznie zajmując na kontraktach na amerykańskie rynki akcji pozycję łącznej wartości 5 mld USD. Szczęśliwie dla niego udało mu się odrobić straty i osiągnąć 10 mln EUR zysku. Kilka dni później skontaktował się z Valbury Capital, aby wyjaśnić swoje transakcje. Broker poinformował go jednak, że z powodu naruszenia warunków kontraktu zostały one anulowane.

Sprawa trafiła do sądu. Obecnie obie strony dążą do rozpatrzenia sporu w różnych krajach. Broker chce, aby stało się to w Wielkiej Brytanii, a daytrader, aby rozpatrzył go sąd we Francji, gdzie jest większa ochrona konsumentów.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu