FT: Ford Motor chce zwolnić 20 tys. pracowników

Administrator
opublikowano: 07-01-2002, 12:33

Ford zamierza ogłosić w piątek plan redukcji zatrudnienia, który obejmie 20 tys. pracowników koncernu, dowiedział się „Financial Times”. Władze amerykańskiego koncernu mają w tym tygodniu zaakceptować ostateczną wersję planu redukcji zatrudnienia. Z informacji zdobytych przez „FT” wynika, że z pracy ma odejść 8 tys. „białych kołnierzyków” i 12 tys. pracowników fizycznych.

Ford zamierza ogłosić w piątek plan redukcji zatrudnienia, który obejmie 20 tys. pracowników koncernu, dowiedział się „Financial Times”.

Władze amerykańskiego koncernu mają w tym tygodniu zaakceptować ostateczną wersję planu redukcji zatrudnienia. Z informacji zdobytych przez „FT” wynika, że z pracy ma odejść 8 tys. „białych kołnierzyków” i 12 tys. pracowników fizycznych. Część z nich ma odejść w na wcześniejszą emeryturę, pozostałym zostanie zaoferowana rekompensata.

Wiadomość o tak znacznej redukcji zatrudnienia w drugim koncernie motoryzacyjnym świata zbiegło się z wiadomościami o doskonałych wynikach amerykańskiej branży motoryzacyjnej w 2001 roku. Sprzedaż w tym okresie ustępowała wielkością jedynie rekordowemu wynikowi, uzyskanemu rok wcześniej.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane