FT: Goldman Sachs chce zwiększyć zatrudnienie w Warszawie o 50 proc.

opublikowano: 05-12-2017, 09:41
aktualizacja: 05-12-2017, 09:43

Goldman Sachs planuje zwiększenie zatrudnienia w Warszawie w przyszłym roku o 50 proc., a otwarcie biura w stolicy Polski rozważa Standard Chartered, informuje The Financial Times.

Goldman Sachs chce zatrudnić dodatkowo ok. 250 ludzi w Warszawie, powiedział gazecie Brent Watson z polskiego oddziału amerykańskiego banku inwestycyjnego.

Brent Watson
Zobacz więcej

Brent Watson fot. Marek Wiśniewski

Zobacz także

Goldman Sachs zatrudnia obecnie w Warszawie ok. 525 osób. Ich liczba ma wzrosnąć do 750-800 do końca 2018 roku, powiedział FT Watson.

Miejsca pracy tworzone przez amerykański bank w Warszawie będą podobne do tych, które już funkcjonują, czyli będą to głównie zajęcia z obszarów IT i obsługi działalności. 
FT podkreśla rosnącą atrakcyjność Polski wśród światowych banków. Wspomina o zapowiadanym uruchomieniu w Warszawie centrum korporacyjnego JP Morgan.

Gazeta informuje, powołując się na nieoficjalne źródło, że także bank Standard Chartered rozważa Warszawę jako jedno z miast w środkowej Europie, gdzie miałoby powstać jego biuro zatrudniające ok. 500 osób. Decyzja ma zapaść w pierwszym kwartale 2018 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu