FT: konsorcjum zebrało 107 mln USD na finansowy blockchain

opublikowano: 23-05-2017, 16:18
aktualizacja: 23-05-2017, 16:19

Zakończyło się największe jak dotąd zbieranie funduszy na wykorzystanie technologii blockchain w finansach, donosi The Financial Times.

Grupa R3 z Nowego Jorku poinformowała, że po siedmiu miesiącach pozyskała 107 mln USD od 43 instytucji finansowych na opracowanie platformy opartej o technologię blockchain.

Blockchain to rodzaj elektronicznej publicznej księgi rachunkowej, pozwalającej na znaczne przyspieszenie transakcji dzięki ułatwieniu procesu ich weryfikacji. Eksperci uważają, że pozwoliłoby to oszczędzić dziesiątki miliardów dolarów branży finansowej.   

FT zwraca uwagę, że skład konsorcjum mocno się zmieniał od jego powstania. Niektórzy z jego pierwszych członków,  m.in. Goldman Sachs, JPMorgan i Morgan Stanley chcą się z niego wycofać. Inni, m.in. Barclays, Bank of America Merrill Lynch, Credit Suisse, UBS i HSBC pozostali i wsparli projekt finansowo.  
R3 zbiera pieniądze w trzech etapach. Ostatni nastąpi w tym roku. Nieoficjalnie mówi się, że celem jest zebranie 50 mln USD, pisze FT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / FT: konsorcjum zebrało 107 mln USD na finansowy blockchain